Rozmiar czcionki:

"Zauważ, zwróć uwagę, przede wszystkim chciej - to procentuje"

 

Rekrutacja:

Działania:

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie w okresie od XI/2016 do II/2017 realizuje projekt socjalny pod nazwą „Zauważ, zwróć uwagę, przede wszystkim chciej – to procentuje”.

Projekt skierowany jest do rodzin objętych wsparciem asystenta rodziny wychowujących dzieci w wieku do 9 roku życia.

Partnerami przy realizacji projektu jest Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Żninie Pani Jadwiga Jelonek oraz Centrum Dietetyczne Naturhouse w Żninie reprezentowane przez Panią Gracjanę Domalską.

Działania w ramach projektu zaczęły się w grudniu 2016r. Zajęcia w formie warsztatowej prowadzone były przez psychologów Panią Natalię Pilarską i Panią Martę Żyłę. Celem spotkań było ukazanie rodzicom możliwych form wspomagania rozwoju dziecka, wspólne spędzanie czasu rodzica z dzieckiem, prawidłowa komunikacja w rodzinie, aktywne słuchanie oraz asertywność. Ponadto od grudnia 2016 r. odbywają się również indywidualne konsultacje dietetyczne na temat prawidłowego sposobu odżywiania prowadzone przez dietetyka Panią Martę Szafrańską.

W styczniu bieżącego roku uczestnicy projektu socjalnego tj. rodzice wraz z dziećmi udali się do Family Park w Bydgoszczy. Celem wyjazdu było m.in. zapewnienie możliwości aktywnego wypoczynku z dozą relaksu wszystkim członkom rodziny. Na dzieci czekało wiele atrakcji takich jak samochodziki akumulatorowe, mega zjeżdżalnie, wielopoziomowy labirynt, malowanie twarzy. Zastrzykiem energii dla uczestników były pyszności oferowane przez bufet w postaci bajecznych deserów, soków i dań obiadowych.

Jeszcze w styczniu bieżącego roku dla uczestników projektu przewidziane jest spotkanie z pediatrą, lekarzem medycyny Panem Bronisławem Woźnym, celem poszerzenia wiedzy dotyczącej zasad higieny osobistej i opieki medycznej. Na zakończenie projektu odbędzie się spotkanie w Bibliotece Publicznej w Żninie celem wspólnego czytania dzieciom, poszerzenia wiedzy dotyczącej funkcjonowania biblioteki.Dzieci otrzymają drobne upominki.

Projekt pt. „Zauważ, zwróć uwagę, przede wszystkim chciej – to procentuje” będzie miał charakter cykliczny.  Kolejna edycja projektu planowana jest na VI-IX/2017r.

 

  • 1 (1)
  • 1 (10)
  • 1 (11)
  • 1 (12)

 

 Archiwum aktualności

loga UE PIK 

 

logo 4

 

75_plus_m.jpg plakat_AOON_2022_m.jpg plakat_AOON_2023_m.jpg
  senior_plus_m.jpg