Rozmiar czcionki:

"Aktywna rodzina - działania edukacyjne dla rodziców i dzieci ze świetlicy opiekuńczo - wychowawczej w Brzyskorzystewku"

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie w okresie od 1 grudnia 2016 r. do 28 lutego 2017 r. realizuje projekt socjalny pod nazwą "Aktywna rodzina - działania edukacyjne dla rodziców i dzieci ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Brzyskorzystewku".

Celem projektu jest podniesienie świadomości dotyczącej aktywnych form spędzania czasu wolnego przez rodziców i dzieci ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Brzyskorzystewku.
Zapraszamy do projektu rodziców i dzieci uczęszczające do świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Brzyskorzystewku.

W ramach projektu zapewniamy:

 • zajęcia edukacyjne dla dzieci i rodziców
 • warsztaty psychologiczne
 • warsztaty zajęciowe
 • zajęcia terapeutyczne
 • konkursy i zabawy
 • poczęstunek dla uczestników

 

Szczegółowe informacje można uzyskać kontaktując się z pracownikami socjalnymi w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Żninie:

 • Renata Malak, pok. nr 14, II piętro, tel. (52) 3032945
 • Małgorzata Klockowska, pok. nr 17, II piętro, tel. (52) 3032938

 

 Ulotka promocyjna "AKTYWNA RODZINA" - plik PDF rozmiar 268 kb.

Opis projektu i działań

 

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie, w okresie od 1 grudnia 2016r. do 28 lutego 2017r., realizuje projekt socjalny pod nazwą „Aktywna rodzina – działania edukacyjne dla rodziców i dzieci ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Brzyskorzystewku”.

Celem projektu jest podniesienie świadomości dotyczącej aktywnych form spędzania czasu wolnego przez rodziców i dzieci ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Brzyskorzystewku. Dla uczestników projektu odbywają się zajęcia edukacyjne, warsztaty psychologiczne, warsztaty zajęciowe i zajęcia terapeutyczne.

W miesiącu grudniu 2016r. w ramach działań projektowych zrealizowano dwa spotkania warsztatowe. Podczas tych zajęć, dzieci mogły zapoznać się z techniką decupage oraz wykonywać inne  prace ręczne w ramach twórczego spędzania czasu wolnego. Zorganizowano również warsztaty psychologiczne dla rodziców, których tematem przewodnim była rola aktywnego spędzania czasu wolnego przez rodziców i dzieci we współczesnym świecie.  Przeprowadzane zajęcia mają na celu aktywne spędzanie czasu wolnego przez dzieci i dorosłych, które stanowi alternatywę w stosunku do biernego spędzania czasu wolnego, często przed telewizorem lub komputerem.

Z uwagi na fakt, iż zajęcia odbywały się w czasie przedświątecznym, dzięki środkom własnym, jak również dużej pomocy sponsorów udało się przygotować paczki świąteczne dla uczestniczących w projekcie dzieci. Za okazaną pomoc wszystkim ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.
Kolejne zaplanowane działania w ramach realizacji projektu przewidziane są na miesiąc styczeń i luty 2017r.

Realizowany projekt socjalny będzie miał charakter cykliczny i etapowo będzie realizowany w kolejnych świetlicach opiekuńczo-wychowawczych Gminy Żnin.

Zapraszamy również na fotorelację z dotychczasowych spotkań w ramach projektu, dostępnej na stronie internetowej MOPS w Żninie.

 

 • 1 (1)
 • 1 (2)
 • 1 (3)
 • 1 (4)

Podsumowanie projektu

 

W dniu 20.02.2017r. zakończono działania pierwszej edycji projektu socjalnego pt. „Aktywna rodzina – działania edukacyjne dla rodziców i dzieci ze świetlicy opiekuńczo-wychowawczej w Brzyskorzystewku”. Projekt jak wynika z opinii jego uczestników został przygotowany i zrealizowany adekwatnie do potrzeb i oczekiwań uczestników. Nabycie umiejętności aktywnego i twórczego spędzania czasu wolnego przez dzieci i rodziców, jako efekt udziału w zajęciach świadczy o tym, że założone cele zostały osiągnięte. Wsparcie w ramach projektu zostało przygotowane profesjonalnie i spotkało się z dużym zadowoleniem ze strony uczestników. W trakcie spotkania podsumowującego miało miejsce wręczenie beneficjentom projektu certyfikatów jego ukończenia oraz upominków dla uczestniczących w projekcie dzieci. Korzystając z okazji pragniemy jeszcze raz podziękować  uczestnikom za aktywny udział w niniejszym projekcie.

Podziękowania należą się również osobom oraz instytucjom, które wspomogły nasze działania:
- Pani Beacie Stępień, prezesowi Stowarzyszenia „Kalejdoskop Żnin”
- Panu Andrzejowi Klockowskiemu, kierownikowi Środowiskowego Domu Samopomocy w Żninie
- Pani Ewie Zdrojewskiej, Apteka „Salus” w Żninie
- Pani Jadwidze Michalskiej, Pałucka Firma Handlowo – Usługowa  w Żninie
- Pani Grażynie Gutowskiej, Cukiernia w Żninie
- Panu Włodzimierzowi Konopackiemu, Hurtownia „X”, W. Konopacki w Żninie
- Panu Maciejowi Różańskiemu, Sklep Przemysłowo – Chemiczny w Żninie
- Panu Wojciechowi Czajka, „Magnum” Stacja Paliw w Żninie
- Pani Danucie Gamalczyk, Księgarnia „Omega”w Żninie
- Pani Teresie Dudek, Sklep z pasmanterią i firanami w Żninie
- Pani Elżbiecie Świtała, Kwiaciarnia „Ania” w Żninie
- Drogerii „Jaśmin” w Żninie
- Panu Tomaszowi Rucińskiemu, Zakład kserograficzny w Żninie
- Pani Danucie Malak, Sklep zielarsko – drogeryjny w Żninie

Szczególne podziękowania należą się również Pani Lidii Bratz, Pani Natalii Pilarskiej oraz Pani Klaudii Hałupka za poświecony czas na realizację warsztatów tematycznych dla uczestników projektu.

Poniżej przedstawiamy fotorelację ze spotkania podsumowującego niniejszy projekt socjalny.

 

 • 1 (1)
 • 1 (10)
 • 1 (11)
 • 1 (12)