Rozmiar czcionki:

Projekt: Adaptacja pomieszczeń budynku mieszkalnego na Punkt Interwencji Kryzysowej i Punkt Konsultacyjny

 

pk

 

pik

Projekt: Usługi indywidualnego transportu door-to-door na terenir Gminy Żnin

Plakat dtd

 

Usługi indywidualnego transportu door-to-door na terenie Gminy Żnin dla osób z ograniczoną mobilnością

realizowane są w okresie trwałości projektu tj. od 1 stycznia 2023 roku do 1 stycznia 2026 roku.

logo 4

 

Przekazanie samochodu do świadczenia usługi transportowej "door-to-door" do świadczenia usługi transportowej "door-to-door"

24 września 2021 r. dotarł do nas zakupiony przez Gminę Żnin i Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Żninie z Funduszy Europejskich w ramach projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” grantowego obejmującego wdrażanie usług transportowych door-to-door dla osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności w ramach projektu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, specjalistyczny 9 – osobowy pojazd marki FORD Transit M1 Kombi, rok produkcji 2021. Pojazd przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym dwóch osób na wózku inwalidzkim, wyposażony w dodatkowe atestowane pasy bezpieczeństwa umożliwiające bezpieczne przypięcie osób poruszających się na wózkach inwalidzkich zgodne z normą ISO 10542-2, fotele wyposażone w trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, dodatkowe poręcze lub uchwyty umożliwiające bezpieczne wsiadanie i wysiadanie osób z pojazdu oraz przestrzeń pasażerską o wysokości min. 160 cm. Wyposażony jest również w atestowaną windę załadowczą o udźwigu 400 kg sterowana pilotem, drzwi boczne przesuwne z prawej strony pojazdu wraz z wysuwanym podświetlanym podestem. Dzięki zakupionemu samochodowi wiek, niepełnosprawność czy ograniczona mobilność nie staną na przeszkodzie aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym i kulturalnym, nie ograniczą też dostępu do placówek zdrowotnych czy urzędów.

Usługa indywidualnego transportu osoby z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności, obejmuje pomoc w wydostaniu się z mieszkania lub innego miejsca, przejazd i pomoc w dotarciu do miejsca docelowego. Usługa ta obejmuje również sytuacje, w których z transportu korzysta w tym samym czasie – o ile pozwolą na to warunki pojazdu – kilka osób uprawnionych jadąc z jednej wspólnej lokalizacji do wspólnego miejsca docelowego albo jadąc z kilku lokalizacji do wspólnego miejsca docelowego i z powrotem.

Projekt „Usługi indywidualnego transportu door-to-door w Gminie Żnin” realizowany w ramach umowy Nr 047/UDTD/I/2020/00005 o przyznanie grantu w ramach projektu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych pn. „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” dofinansowanego ze środków Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 Działanie 2.8 Rozwój usług społecznych świadczonych w środowisku lokalnym.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 

logo 3

logo 4

 

Promocja usługi transportowej "door-to-door"

W dniu 7 sierpnia 2021 r. pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie promowali usługę transportową „door-to-door” podczas V Gminnego Dnia Seniora.

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 

logo 4

Ogłoszenie o naborze na stanowisko KIEROWCA w ramach realizacji projektu:

Usługa transportu "door-to-door" w Gminie Żnin

Link do strony z zamieszczonym ogłoszeniem  http://bip.mops-znin.pl

logo 4

 

Realizacja usługi transportu "door-to-door" przez firmę zewnętrzną

Przedstawiamy realizację bezpłatnej usługi transportu door-to-door na terenie gminy Żnin przez firmę zewnętrzną z którą została podpisana stosowna umowa. Transport osób poruszających się na wózku inwalidzkim ułatwia zakupiony w ramach programu schodołaz gąsienicowy Liftkar PTR 160. 

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 

logo 4

Usługa transportu "door-to-door" na terenie Gminy Żnin

Burmistrz Żnina informuje, że od 1 kwietnia 2021 roku jest uruchomiona bezpłatna usługa transportowa door-to-door dla mieszkańców gminy Żnin,  którzy:

 • ukończyli 18 rok życia i mają trudności w samodzielnym przemieszczaniu się np. ze względu na ograniczoną sprawność (w tym poruszające się na wózkach inwalidzkich, o kulach, niewidome, słabo widzące i itp.)
 • posiadają orzeczenie o stopniu niepełnosprawności ( lub równoważne),
 • lub nie posiadające takiego orzeczenia ( w szczególności osoby mające trudności w poruszaniu się) oraz ze względu na wiek i stan zdrowia.

Usługa jest realizowana na obszarze Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
Osoba z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności będzie mogła skorzystać z usługi wraz z  asystentem zatrudnionym  na potrzeby projektu. Usługa transportowa zabezpiecza potrzeby mobilne w obszarze aktywizacji społecznej, zdrowotnej  i kulturalnej. Dzięki usłudze dotarcie do urzędu, biblioteki i muzeum,  lekarza orzecznika i specjalisty stanie się prostsze.
Osoby zainteresowane proszone są o kontakt:

 • dzwoniąc pod numer telefonu: (52) 30 32 911
 • wysyłając maila na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 • osobiście w sekretariacie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie, ul. 700-lecia 36.

Szczegółowe informacje zawarte są w Regulaminie świadczeń usług transportu door-to-door w Gminie Żnin.

Informacje o projekcie: Gmina Żnin realizuje umowę Nr 047/UDTD/I/2020/00005/ projektu „Usługi indywidualnego transportu door-to-door oraz poprawa dostępności architektonicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych” grantowego obejmującego wdrażanie usług transportowych door-to-door dla osób z potrzebą wsparcia w zakresie mobilności w ramach projektu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych dofinansowanego z Funduszy Europejskich.

Cel projektu: ułatwienie integracji społecznej i zdrowotnej osób z potrzebami wsparcia w zakresie mobilności poprzez zapewnienie przez Gminę Żnin usług indywidualnego transportu door-to-door.

Planowane efekty: Ograniczenie zjawiska wykluczenia w zakresie mobilności mieszkańców Gminy Żnin, którzy ze względu na wiek czy niepełnosprawność nie mogą w pełni samodzielnie uczestniczyć w życiu społecznym.

Całkowita wartość projektu: 495 549,45 zł

Dofinansowanie ze środków UE: 417 649,08 zł

Działanie 2.8 Rozwój Usług społecznych w środowisku lokalnym Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014 – 2020.

Wniosek o korzystanie z usługi transportu door-to-door w Gminie Żnin - plik PDF rozmiar 564 kb.

 

Oświadczenie - plik PDF rozmiar 239 kb.

Ankieta dotycząca świadczonej usługi door-to-door - plik PDF rozmiar 413 kb.

 Potwierdzenie wykonanej usługi transportu przez użytkownika lub przedstawiciela ustawowego - plik PDF rozmiar 125 kb.

 

 

Zgłoszenie reklamacji dotyczącej jakości świadczonej usługi door-to-door - plik PDF rozmiar 139 kb.

 

 

UCHWAŁA NR XXIX/322/2021 RADY MIEJSKIEJ W ŻNINIE z dnia 29 stycznia 2021 r. w sprawie przyjęcia „Koncepcji organizacji usługi transportu door-to-door na terenie Gminy Żnin”. - plik PDF rozmiar 769 kb.

 

ZARZĄDZENIE NR 10/2021 BURMISTRZA ŻNINA z dnia 14 stycznia 2021 r. w sprawie przyjęcia "Regulaminu świadczenia usługi transportu door-to-door w Gminie Żnin” - plik PDF rozmiar 1,68 mb.

 

ZARZĄDZENIE NR 182/2021 BURMISTRZA ŻNINA z dnia 21 października 2021 r. w sprawie zmiany regulamini w sprawie przyjęcia "Regulaminu świadczenia usługi transportu door-to-door w Gminie Żnin” - plik PDF rozmiar 2,0 mb.

 logo 3

 

 Archiwum aktualności

loga UE PIK 

 

logo 4

 

75_plus_m.jpg plakat_AOON_2022_m.jpg plakat_AOON_2023_m.jpg
plakat AOON 2024m senior_plus_m.jpg