- Szczegóły
Kierownikiem Działu Pomocy Rodzinie z Ośrodkami Wsparcia jest Pan: tel. (52) 30-32-926 W strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Żninie działają następujące Świetlice:
Remigiusz Świtkowski
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Świetlice Opiekuńczo - Wychowawcze
- Świetlica Opiekuńczo - Wychowawcza nr 1 w Żninie - Filia nr 1 w Paryżu,
- Świetlica Opiekuńczo - Wychowawcza nr 1 w Żninie - Filia nr 2 w Brzyskorzystewku,
- Świetlica Opiekuńczo - Wychowawcza nr 1 w Żninie - Filia nr 3 w Cerekwicy,
- Świetlica Opiekuńczo - Wychowawcza nr 1 w Żninie - Filia nr 4 w Jadownikach Rycerskich,
- Świetlica Opiekuńczo - Wychowawcza nr 1 w Żninie - Filia nr 5 w Bożejewiczkach,
- Świetlica Opiekuńczo - Wychowawcza nr 2 w Żninie, ul. Wandy Pieniężnej 19
- Szczegóły
Terminy przyjęć interesantów przez specjalistów: Terapeuta ds. przemocy w rodzinie - każdy poniedziałek i środa - od godz. 13.00 do 18.00 - rejestracja telefoniczna (52) 30-32-926 lub 607-809-707 Prawnik - II i IV piątek miesiąca lub w innym wyznaczonym terminie - od godz. 16.00 do 19.00 - rejestracja telefoniczna (52) 30-32-926 lub 607-809-707 Psycholog - każdy poniedziałek - rejestracja telefoniczna (52) 30-32-926 lub 607-809-707 Kancelaria radcy prawnego - każdy czwartek - od godz. 14.30 do 16.00 Program oddziaływań dla osób stosujących przemoc - rejestracja telefoniczna (52) 30-32-946 E-mail:
Punkt Interwencji Kryzysowej
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
- Szczegóły
Terapeuta uzależnień - każdy czwartek - od godz. 13.00 do 19.00
Punkt Konsultacyjny Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych
Terminy przyjęć interesantów przez specjalistów:
- Szczegóły
Praca asystenta rodziny ma charakter kompleksowy. W pierwszej kolejności asystent rodziny dba o rozwiązanie podstawowych problemów socjalnych rodziny – mieszkaniowych, materialnych, zdrowotnych czy prawnych (m.in. pomaga w wyrobieniu dokumentów, przygotowaniu pism urzędowych, uzyskaniu świadczeń pomocy społecznej lub świadczeń wynikających z innych ustaw, w kontaktach z poradniami specjalistycznymi, terapeutami i prawnikiem oraz wspiera w kontaktach z odpowiednimi instytucjami). Pomaga również w rozwiązywaniu problemów psychologicznych (emocjonalnych, rodzinnych, problemów w grupie rówieśniczej) i w razie potrzeby kieruje ich na odpowiednią terapię lub do Punktu Interwencji Kryzysowej. Asystent wspiera członków rodziny w podejmowaniu aktywności społecznej ,łagodzi ewentualne konflikty z sąsiadami, rodziną itp. Do jego zadań należy również motywowanie do podnoszenia kwalifikacji zawodowych, pomoc w poszukiwaniu i utrzymaniu zatrudnienia, motywowanie do kontynuowania nauki, pomoc w wyborze odpowiedniej szkoły lub kursów zawodowych, przełamywanie kompleksów i ewentualnych kryzysów wynikających z trudności i niepowodzeń w nauce. W celu kształtowania prawidłowych wzorców rodzicielskich i umiejętności psychospołecznych motywuje rodziców lub rodzica do udziału w indywidualnych konsultacjach wychowawczych dla rodziców i udziału w zajęciach grupowych. W sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa dzieci asystent rodziny podejmuje działania interwencyjne i zaradcze, oraz wszelkie inne działania mające na celu poprawę sytuacji rodzinnej i materialno-bytowej rodziny.
Wsparcie Rodziny
Usługa asystenta rodziny
Asystent rodziny prowadzi pracę z rodziną w miejscu zamieszkania lub w miejscu wskazanym przez rodzinę. Większość spotkań odbywa się w domach rodzinnych co pozwala stworzyć warunki bezpieczeństwa i wzajemnego zaufania.Załączniki do procedury - plik PDF rozmiar 396 kb.