Rozmiar czcionki:

"Aktywna Mama, aktywny Tata"

 

Informujemy, że Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu w poniedziałek 6 maja br. rozpoczyna projekt pn. „Aktywna Mama, aktywny Tata” mającego na celu zwiększenie aktywności zawodowej 1000 osób z terenu województwa kujawsko-pomorskiego pełniących funkcje opiekuńcze nad dziećmi do lat 3 i ich wspieranie w powrocie na rynek pracy poprzez refundację kosztów opieki nad dziećmi do lat 3 przez okres do 12 miesięcy.

 

Z refundacji kosztów opieki nad dzieckiem mogą skorzystać:

- osoby pracujące sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 3 (w tym przebywające na urlopie macierzyńskim/rodzicielskim/wychowawczym)
- osoby bezrobotne pozostające poza rynkiem pracy ze względu na obowiązek opieki nad dziećmi do lat 3,

 

Projekt zakłada wsparcie w formie refundacji kosztów opieki nad dzieckiem:

- w żłobku w wysokości maksymalnie do 800 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy;
- w klubie dziecięcym w wysokości maksymalnie do 600 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy;
- wynagrodzenia opiekuna dziennego w wysokości maksymalnie do 600 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy;
- pokrycia kosztów wynagrodzenia w wysokości maksymalnie do 800 zł miesięcznie na okres do 12 miesięcy i kosztów składek na ubezpieczenie społeczne niani.

 

Mieszkańcom obszarów województwa kujawsko-pomorskiego informacji udziela Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Toruniu, ul. Bartkiewiczówny 93, 87-100 Toruń, telefony 501 604 167 lub 56 657 14 70 wew. 21 11, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Punkty przyjmowania formularzy zgłoszeniowych znajdować się będą w w/w instytucji oraz w siedzibach Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

 

Zasady rekrutacji do projektu - plik PDF rozmiar 313 kb.

Formularz rekrutacyjny - plik PDF rozmiar 417 kb.